Rana berba za mudre farme - krumpir "Minerva": opis sorte i fotografija

Supernumerary sorte omogućuju vam berbu krumpira usred ljeta, a prvi uživati ​​u okusu mladih gomolja. Uzgajivači nude mnoge zanimljive sorte, među kojima vrijedno mjesto zauzima "Minerva".

Krumpir se ispostavi ukusnim, lijepim, popustljivim. Prvi gomolji mogu se slomiti 35 dana nakon sadnje, maksimalna se berba sakuplja na kraju vegetacije.

Saznajte sve o krumpira "Minerva" - opis raznolikosti, fotografija, karakteristika obrezivanja, izgleda i pravila uzgoja na vašem sučelju!

Krumpir "Minerva": opis sorte i fotografije

Karakteristike krumpira "Minerva":

Naziv sorteMinerva
Opće značajkeEkstra rana nizinska sorta, otporna na bolesti, slabo podnosi sušu
dozrijevanja45-50 dana
Sadržaj škroba15-18%
Težina tržnih gomolja120-240 gr
Broj gomolja u grmu15-20
produktivnostdo 430 c / ha
kvaliteta potrošačadobar okus, slabo kuhano, pogodno za prženje, salate i juhe
očuvanje kakvoće94%
boja kožežuti
boje mesabijela
Poželjna rastu regijebilo kakva tla i klime
Otpornost na bolestiotporan na krumpirov virusa, raka, zlatne i nematoda, kraste, plamenjače sredneustoychiv maloustoychiv na lopov i truljenja korijena
Osobitosti uzgojaPreporučeni ţernozemnom based ili pijesak, kao i pre-klijavost i formiranje visokih grebena kod sadnje, malo zalijevanje smanjuje prinos
pokretačTvrtka Solana (Nizozemska)

Minerva izgleda kao krumpir, gleda na fotografiju ispod:

Značajke prinos

Krumpir sorte „Minerva” odnosi se na vrlo ranoj objedovanje. Gomolji se ugojiti brzo, prva berba se može ukloniti u roku od 35 dana nakon nicanja, Na plodnim tlima s početka prikupljanja doseže 230 tona po hektaru.

Maksimalni prinos razred dođe do kraja vegetacije (45-50 dana), kada možete prikupiti i do 430 tona po hektaru.

bere gomolji dobro pohranjenBez gubitka svojstava robe. Prijevoz je moguć.

Bush je kompaktan, uspravno, ne razgranate čudno, s umjerenom obliku zelene mase. Listovi su srednje veličine, tamno zelena, s malo valovitim rubovima. Corolla kompaktan, velikim bijelim cvjetovima spadati brzo, bez vezivanja bobice.

Sustav korijen je dobro razvijena, formira se ispod svakog grma 15-20 velika ravna gomolji, Mala stvar nije mnogo, može se koristiti kao sjeme. Korijeni usjevi ne degeneriraju, krumpir koji se skuplja na vlastitoj zemlji očitava sve osobine matičnih biljaka.

Agrotehnika za uzgoj krumpira je jednostavna, s potrebnom pažnjom gomolji sazrijevaju zajedno i brzo. Variety preferira plodno tlo na osnovi chernozem ili pijeska, Povećanje nutritivne vrijednosti pomoći će u uvođenju treseta, gnoja, humusa.

Biljke trebaju umjerenu hidrataciju, Stalna suša značajno smanjuje prinose, Bushovi brdo, formirajući visoke brda. Otklanjanje korova pomoći će usitnjavanju slame ili košnje trave.

Usporedite prinose Minerva s drugim sortama iz podataka iz tablice:

Naziv sorteproduktivnost
melodija180-640 t / ha
Margaret300-400 q / ha
Aladdin450-500 c / ha
smjelost160-430 centnara / ha
ljepota400-450 c / ha
Grenada600 q / ha
domaćica180-380 c / ha
vektor670 c / ha
Mozart200-330 c / ha
šifra180-400 q / ha

razred otporna na mnoge opasne bolesti: karcinom krumpira, zlatna cista nematoda, obična šuga, fusarioza, alternaria i verticiloza, razni virusi.

Vrlo je rijetko pod utjecajem kasnog blistava lišća ili gomolja.Ako se pravila agrotehnike ne promatraju, moguća je infekcija s crnom stabljikom ili korijenjem korijena.

Gombe su ugodno nježne. Umjereni škrob ne dopušta da potamne i kuha, kuhana jela zadržavaju lijepu bijelu boju. Korijenske usjeve mogu biti pržene, kuhane, punjene ili pečene, od njih dobivate ukusnu low-calorie kvasu. Moguće je koristiti u industrijske svrhe, izrađene od zamrznutih gomolja zamrznutim krumpirićima, mješavinama povrća, juhanskih zavjesa.

podrijetlo

Varijaciju "Minerva" uzgojili su nizozemski uzgajivači. Navodi se u Državnom registru Ruske Federacije, preporučeno za uzgoj u većini klimatskih zona i zemalja. Ovisno o vremenu, vrijeme slijetanja može se pomaknuti.

U toplim područjima moguće je dobiti 2 žetve krumpir za ljeto. Raznolikost se preporučuje za uzgoj ili amaterski uzgoj.

Prednosti i nedostaci

Glavne značajke sorte su:

  • dobre kvalitete ukusa;
  • vrlo rano prijateljsko zrenje;
  • visoki prinos;
  • odličan lezhkost;
  • gomolji brzo akumuliraju zalihe;
  • moguće je dobiti 2 usjeva godišnje;
  • krumpir podnosi promjene temperature ili nedostatak vlage;
  • otpornost na glavne bolesti.

Može se razmotriti mali nedostatak, tipično za vrlo rane sorte nije previše svijetli ukus, Prinos ovisi o klimatskim uvjetima i plodnosti tla.

U donjoj tablici naći ćete ključne pokazatelje uspješnosti ostalih vrsta krumpira za usporedbu s Minervom:

Naziv sorteTežina gomolja roba (gram)očuvanje kakvoće
Kraljica Anna80-15092%
liga90-12593%
Milena90-10095%
Ealhmund Kent100-13597%
Serpanok85-14594%
Svitanok Kijev90-12095%
Sheri100-16091%
Brianskska poslastica75-12094%

Osobitosti uzgoja

Za slijetanje su odabrane velikih gomolja težine ne manje od 80 grama, U nepovoljnim vremenskim uvjetima, biljke će osigurati dovoljnu količinu hranjivih tvari. Da bi se aktivirao rast gomolja, preporučljivo je zagrijati u toploj vodi, a zatim tretirati stimulanse rasta.

Za veću sigurnost, sjeme se obilno raspršuje s vodenom otopinom fungicida. Nakon prerade, gomolji su temeljito osušeni, sve komponente moraju biti dobro apsorbirane. Onda su gomolji klijali u svjetlu. Izgled jake bijele klice oko 2 cm - signal za izravno slijetanje.

Možete širiti krumpir sa sjemenkama, Klijanje je prosječno, u prvoj godini prinos je znatno niži, ali za drugu sezonu biljke će pokazati sve najbolje kvalitete, gomolji će biti veći.

Biljni krumpiri bolje u toplom tlu, temperatura bi trebala prelaziti 10 stupnjeva, Prikladnije je staviti sjeme u redove, gomolji su položeni u rupama, oplodeni humusom i drvenim pepelom. Grliće se postavljaju na udaljenost od 30-35 cm jedna od druge, ažori ne bi smjeli biti manji od 60 cm. Dubina korijenja je oko 10 cm.

Tijekom sezone sadnje, oni se hrane složenim gnojivom ili razrijeđenim zmija. Kada i kako napraviti gnojidbu pročitajte ovdje. razred osjetljiva na razinu vlage, Da biste dobili maksimalni prinos, preporučuje se organiziranje navodnjavanja kapanjem.

Tako da se tlo ne isuši, a korov ne smeta mladom krumpiru, prolazi se mulched s uklonjena trava, slame ili treseta. 1-2 puta sadnje brežuljaka, formirajući visoke brda.

Pročitajte i o drugim načinima uzgoja krumpira: nizozemskim tehnologijama, ali iu vrećama i bačvama.

Jedan tjedan prije žetve preporuča se odrezati vrhove, to će omogućiti da gomolji brže dobiju težinu. Nakon kopanja, korijenje se osuši na granici ili pod baldahinom, sortirano i stavlja u hladno mračno mjesto. Sjemeni materijal za sljedeću godinu čuva se odvojeno.

Bolesti i štetnici

Raznolikost je otporna na opasne bolesti Solanaceae: rak krumpira, razni virusi, zlatne nematode koje stvaraju ciste, zajedničke škrge. Rana zrelost štiti sadnju od kasnog zagađenja, Preporučuje se prevencija prevencije gomolja i tla s kompleksnim fungicidima.

Doziranje zalijevanje i usitnjavanje tla pomoći će u zaštiti biljaka od izmjerene noge.

Mladi zeleni krumpiri privlače različite štetočine: Colorado kukci, trpke, lisne lisne uši. Za preventivne svrhe, štrcanje s insekticidima je korisno, bolje je primijeniti toksične lijekove prije početka masovnog cvjetanja.

Od larve insekata će se zaštititi periodično uklanjanje i promjena polja za sadnju, Krumpir bi trebao biti postavljen naizmjenično sa kupusom, grahom, travnatim livadama.

Također Vam nudimo korisne informacije o borbi protiv Colorado beetlesa u vašem vrtu.

Pročitajte članak o korištenju kemikalija i korištenje javnog novca.

Što se tiče skladištenja usjeva, onda ne postoji ništa kompleks ovdje. Poštujte vrijeme za pohranu, odaberite mjesto i ne zaboravite o uvjetima skladištenja krumpira u zimi, a vi ćete dugo uživati ​​ukusne i zdrave korijene.

Loading...



Ostavite Komentar