Univerzalna raznolikost krumpira Gala: prinos, nepretencioznost, dugo skladištenje

Krumpir je dugo i čvrsto preuzeo mjesto "drugog kruha". Nijedna moderna obitelj u mnogim zemljama svijeta ne može bez ovog gomolja.

U nazočnosti džoke ili okućnice, mnogi pokušavaju uzgajati domaće krumpire.

Nije ni čudo, jer ima najbolje, u usporedbi s kupnjom, okusom, ne obrađuje štetno sredstvo za poboljšanje rasta. Štoviše, za tu svrhu postoje mnoge prikladne vrste.

Prilikom odabira sorte za sadnju, svaki je vođen vlastitim kriterijima. No, najčešće su prinosi odlučujući, jednostavni agrotehnički i nepretenciozan u skrbi, otpornost na bolesti i štetočine, dobru kvalitetu čuvanja.

Sve te vrline su vrste krumpira Gala.

Naziv sortegala
dozrijevanja75-80 dana
Sadržaj škroba14-16%
Težina tržnih gomolja100-140 gr
Broj gomolja u grmudo 25
produktivnostdo 700 q / ha
kvaliteta potrošačadobar okus, ostaje umjereno čvrsta i gotovo ne mijenja boju nakon kuhanja
očuvanje kakvoće85-90%
boja kožežuti
boje mesažuti
Poželjna rastu regijediljem Rusije, bilo kojeg tla
Otpornost na bolestije sklona rhizoctoniji
Osobitosti uzgojadobro reagira na zalijevanje i hranjenje, 10-12 dana prije žetve, vrhovi trebaju biti rezani, što će povećati trajnost gomolja
pokretačNORIKA GMBH (Njemačka)

Selektivne značajke

Krumpir dolazi s juga Amerike. U našoj regiji aktivno raste čelik oko sredine XIX stoljeća. Za povijest uzgoja, uzgajano je više od 11.000 vrsta krumpira.

Raznolikost Gala su uzgajali njemački uzgajivači kao Univerzalno za uzgoj u svim tlima i vremenskim uvjetima, To jest, krumpir ove sorte može se uzgajati u bilo kojoj regiji.

Osim toga, sorta je poboljšala prinos, dobru otpornost na većinu bolesti i srednju zrelost. Kako rasti rane vrste krumpira, pročitajte ovdje.

Pažnja molim. Glavna prednost stupnja Gal je značajan prinos. Dakle, iz jednog grma možete dobiti do 25 krumpira jedinica, u prosjeku 10 ㅡ 15 komada, ili do 700 centners po hektaru.

Tablica u nastavku daje podatke o prinosu ostalih srednje ranih sorti:

Naziv sorteproduktivnost
galaOd 1 hektara moguće je prikupiti 700 centnera.
Crni princOd 1 hektara moguće je prikupiti oko 100 centnera.
NevskyOd 1 hektara primaju 400 do 600 centnera.
DarkiePrikupljaju oko 480 kvintala po hektaru.
RamosOd 1 hektara moguće je prikupiti od 370 do 420 centnera.
TaisiyaOd 1 hektara se prikuplja od 430 centnera.
Rodrigo450 kvintalja po hektaru.
hir350 - 600 centnara po hektaru.
Crveni FenteziMoguće je sakupljati od 180 do 320 centnara po hektaru.
Svitanok Kijev200-300 kvintala po hektaru.
sladokusacProsječno 400 kvintala po hektaru.
Gala krumpira se odnosi na vrste koje imaju prosječno zrelost gomolja.

Ako trebate vrste koje prije ili kasnije sazrijevaju, pozivamo vas da se upoznate s njihovim karakteristikama u relevantnim odjeljcima web mjesta. Prisutni smo vašoj pozornosti ranih i kasno zrenja vrsta krumpira.

Raznolikost krumpira Gala: opis i fotografija

Gala krumpira klasificira se kao srednjovječne sorte, puni sazrijevanje nastaje preko 65 ㅡ 80 dana.

Gombe su uglavnom glatke ovalnog oblika, s malo oči. Kost je žuta, unutar gomolja je također žuta. Prosječna težina jednog gomolja 70 ㅡ 120 grama.

Svijetla fotografija Gala krumpira:

Ovaj krumpir je kantina, Ima divan ukus. Kada se kuhanje ne ruši i ne mijenja boju.U gomolji malu količinu škroba (12 ㅡ 14%) i visok sadržaj karotena.

Zbog pravilnog oblika i male količine oštećenja Gala krumpir je pogodan za mehaničko čišćenje. Gumeni gomolji su otporni na mehanička oštećenja, To olakšava prijevoz i omogućava mehaniziranu berbu.

Tablica u nastavku prikazuje podatke za ostale srednje sorte za usporedbu:

Naziv sorteTežina gomolja roba (gram)očuvanje kakvoće
Labella78-10298%
Kraljica Anna80-15092%
Tiras116-14093%
Ciganska djevojka100-13092%
Toskana90-12593%
Laura90-15090%
kruna100-13096%
Lileya100-20090%
dečko90-16597%
Natasha95-13593%

Uzgoj i skladištenje

Uzgoj ove sorte je jednostavan. Slijetanje je odabrano u maloj veličini. Za bolje klijanje, sjeme se grije na suncu 2-3 dana prije sadnje. Optimalna dubina sadnje je 10-15 cm, a udaljenost između rupica je oko 75 cm. Razvoj korijenskog sustava olakšava sklonište mladih izbojaka.

Velika produktivnost postiže se obilnim zalijevanjem, Ali tip tla može biti bilo koji. Korisno je napraviti gnojivo. Za dobar rezultat, dovoljno je hraniti krumpiri s drugim hummocking, a također možete primijeniti gnojivo na tlo prilikom sadnje.

Obično, nakon sadnje, izbojci se pojavljuju gotovo istodobno. Biljka ne raste mnogo.Grmovi srednje visine s polu ravnim stabljikom. Korisno je tretirati sjemenski krumpir posebnim rješenjima protiv štetnika i poboljšati rast.

Postoji mnogo načina za uzgajanje krumpira. Za vas smo pripremili mnoge zanimljive članke o nizozemskim tehnologijama, uzgoj krumpira u vrećama i bačvama.

Važno je. Za 10 ㅡ 12 dana prije žetve, vrhovi trebaju biti uklonjeni. To će povećati rok trajanja gomolja.

Raznolikost Gala je dobro čuva zimi, Do proljeća se čuva do 90% korijenskih usjeva s pravim izborom mjesta i stvaranjem određenih uvjeta.

Bolesti i štetnici

Gala krumpira prilično je otporan na mnoge bolesti i pobijediti Colorado beetle. Niska osjetljivost na rak, šuga, fusarioza, verticilliosis, alternaria.

Najranjiviji na poraz rhizoktoniji. Ova gljivična bolest utječe na stabljiku u donjem dijelu i korijenima. Najbolje je slijediti preventivne mjere za borbu protiv bolesti. To jest, periodički proces proizlazi iz posebnih priprema.

Također je potrebno redovito provjeravati grmlje krumpira zbog prisutnosti upletenih lišća. Uvijanje je uzrokovano virusom.Gombe zahvaćene grmlje mogu se jesti, ali ne smiju se koristiti kao sjemenke, tako da ne šire virus.

Ponekad se javlja kod kasne mrlje krumpira. Također je najbolje profilaktički tretirati s posebnim sredstvima.

Ako se pojave problemi, prskanje s fungicidima, herbicidima i insekticidima pomoći će.

Krumpir od razreda Gala su pogodni za uzgoj u bilo kojem tlu. Dobar, brojni usjev, Ima izvrsne karakteristike okusa.

Raznolikost je otporna na mnoge bolesti. Lako se brinuti i pogodno za uzgoj i na industrijskoj razini iu uvjetima ljetne rezidencije. Zadovoljstvo ranim sazrijevanjem i dugog trajanja.

Unatoč dobroj otpornosti sorte na poraz Colorado beetlea, možda ćete trebati informacije o učinkovitim mjerama za borbu protiv njega.

Pročitajte sve o narodnim lijekovima i kemikalijama.

Najučinkovitiji lijekovi su:

  • Akhtar.
  • Regent.
  • Corado.
  • Prestige.

Predlažemo vam da se upoznate s drugim vrstama krumpira koji imaju različita razdoblja dospijeća:

Rano sazrijevanjeSrednja zrenjaKasni seljaci
ligagigantskiNikulinskiy
MilenaJankaAsterix
Ealhmund KentMaglovska maglakardinal
SerpanokažurSloven
Lijevano željezoDesireeRocco
RosanaSantanaIvan Da Marya
ArtemisToskanapikaso

Loading...



Ostavite Komentar